15 порад щодо безпечної роботи зі штабелером: рекомендації досвідчених фахівців

Попри постійне вдосконалення складської техніки, вона залишається джерелом небезпеки для персоналу складів і інших об’єктів. Щоби мінімізувати ймовірність форс-мажорів і непередбачених ситуацій, треба дотримуватися певних правил. Про них — читайте в цій статті.

 1. Оператор і обслуговчий персонал техніки мусять носити взуття з металевим носком. Цим можна запобігти нещасним випадкам у разі випадкового наїзду на ноги.
 2. Перед початком зміни треба уважно оглянути техніку. Якщо є які-небудь — навіть незначні дефекти — експлуатувати машину заборонено. Регулярне технічне обслуговування знижує ймовірність серйозного поламання і тривалого простою.
 3. Не забувайте про показники вантажності. Перевантажувати техніку заборонено, інакше це може призвести до надзвичайної ситуації. Особливо це стосується такого показника, як залишкова вантажність на певній висоті. Але номінальною вантажністю також не можна нехтувати.
 4. Блок або руків’я управління суворо заборонено брати мокрими руками. Також не рекомендується працювати в слизьких рукавичках.
 5. Оператор зобов’язаний стежити, щоби під піднятими вилами не стояли й не проходили люди. Навіть якщо штабелер не завантажено.
 6. Заборонено використовувати штабелер для підйому людей або опори під час висотних робіт.
 7. Під час руху на схилах треба знижувати швидкість. Навантажені вили мають бути обов’язково спрямованими в бік підйому. Також суворо заборонені повороти на похилих площинах.
 8. Якщо штабелер навантажений і їде схилом вниз, то вили мусять бути спрямовані назад.
 9. Техніка не призначена для перевезення пасажирів — нехай працівники складу пересуваються самостійно або на спеціально призначеному транспорті.
 10. Для безпечної роботи треба створити маршрут і рухатися тільки ним. Під час пересування постійно контролювати умови навколо й дотримуватися швидкісного режиму — особливо, якщо техніка використовується в торгових центрах, де крім персоналу постійно присутні й покупці.
 11. Перед початком переміщення вантажу треба переконатися, що він надійно зафіксований. Під час руху оператору потрібно також стежити, щоби вантаж був правильно розташований і не зміщувався.
 12. Рух із піднятими навантаженими вилами заборонено. Спочатку їх потрібно опустити на безпечну висоту. Також повороти після того, як були забрані палети зі стелажа, треба проводити тільки після опускання вил.
 13. У разі повороту за ріг потрібно подавати попереджувальні сигнали. Також вони доречні під час обгону, переїзду перехресть і об’їзду перешкод.
 14. Після завершення роботи штабелер потрібно залишати в паркувальній зоні. Ключі забирати або використовувати кодовий замок для блокування.
 15. Ремонтувати та обслуговувати техніку мають тільки кваліфіковані фахівці. Саме такі працюють у компанії СК «Еталон».

Комментарии закрыты.