Електронавантажувачі з керуванням сидячи та стоячи: порівняння двох типів машин

Вилкові електронавантажувачі відрізняються за безліччю параметрів. Один із них — особливості управління: сидячи чи стоячи. Яка модель краща й чому? Нумо розбиратися.

Для отримання об’єктивної інформації під час порівняння враховуватимемо кілька критеріїв:

  • огляд;
  • рівень комфорту;
  • тривалість роботи;
  • зручність посадки та виходу з кабіни;
  • рівень безпеки.

Огляд

Вилкові електричні навантажувачі, у яких передбачено посадкове місце для оператора, не надають такого широкого огляду, як конкуренти. Зокрема, коли водія повернуто до щогли. Незручності є й під час руху техніки задом — потрібно повертати корпус та шию, що провокує стомлюваність оператора.

Працюючи стоячи людина набагато вільніше рухається. Завдяки цьому огляд ширший, незалежно від того, у який бік їде техніка.

Рівень комфорту

Кабіни із сидінням зручніші для роботи. Отже, й людина не так сильно втомлюється, що позитивно впливає на продуктивність праці.

Тривалість роботи

Машини із сидіннями орієнтовані на тривалішу роботу, переміщення товарів та вантажів на великі відстані. Зумовлено це тим, що оператор не так сильно втомлюється.

Крім того, сидячи набагато зручніше та комфортніше пересуватися вздовж нерівних поверхонь.

Техніка для роботи стоячи найкраще підходить для переміщення вантажів на незначні відстані. Наприклад, коли необхідно збирати замовлення.

Зручність посадки та виходу з кабіни

У кабінах із сидінням зазвичай передбачена підніжка. Також оператору потрібно обов’язково пристебнутись. Тому на посадку йде трохи більше часу. Якщо за зміну доводиться кілька разів сідати та вставати з кабіни — це набридає і втомлює.

Тому, якщо робота передбачає частий вихід із кабіни, краще вибирати моделі, у яких передбачено керування стоячи.

Рівень безпеки

Вилкові електричні навантажувачі з керуванням сидячи безпечніші в роботі. Зокрема, суттєво знижується ризик можливих травм під час падіння, перевертання навантажувача.

Водій, що стоїть, може вилетіти з кабіни. Навіть якщо він пристебнутий, то суттєво збільшується навантаження на хребет, м’язи у разі різкої зупинки чи аварії.

І пам’ятайте, який тип навантажувача ви б не вибрали, не забувайте своєчасно проводити технічне обслуговування. Це буде гарантією його тривалої та безпечної експлуатації.

Комментарии закрыты.