На що впливає центр навантаження електричного штабелера

Під час вибору електроштабелера більшість покупців керуються вантажопідйомністю, і навіть висотою, на яку підіймається вантаж. Однак це не все, на що варто звертати увагу під час покупки.

Велике значення має центр навантаження, який визначається відстанню від задньої сторони спинки вил до центру тяжіння вантажу. Електроштабелер може мати різний центр навантаження — 40, 50, 60 см. Купуючи цю техніку, потрібно враховувати вигляд та габарити вантажу, з яким працюватиме штабелер.

Значення центру навантаження

Стандартний електричний штабелер є вилковим навантажувачем невеликого розміру, у якого здебільшого немає противаги. Щоб утримати рівновагу під час підйому важкого вантажу, передбачено спеціальні опори, розміщені під вилами. Коли центр тяжіння вантажу віддаляється від спинки вантажних вил, штабелер втрачає стійкість, унаслідок чого зменшується вантажопідйомність.

Наприклад, якщо центр тяжіння вантажу більший за центр навантаження на 20 см, то вагу палети необхідно зменшити з двох тонн до півтори тонни, щоби штабелер не перекинувся.

В Україні та європейських країнах використовуються палети з параметрами 120х80см, іноді трапляються фінські варіанти 120х100 см та американські 120х120см. Щоби працювати з ними, варто придбати штабелер із центром ваги 60 см, що відповідає половині довжини палети.

На багатьох складах електричні штабелери перевозять нестандартні палети та тару інших видів — котушки, бочки, ящики, коробки та інше. Крім того, їх часто використовують для підйому ваг неправильної форми, наприклад, вузлів машин. Такі штабелери мусять мати вили потрібного розміру, платформу для вантажів та механізм захоплення. У подібній ситуації необхідно визначити центр тяжіння вантажу, що планується, й орієнтуватися на цей показник під час вибору відповідного штабелера.

Правильно підібране обладнання прослужить вам довгі роки, а технічне обслуговування та ремонт навантажувачів ви завжди можете замовити в компанії «Еталон» за доступними цінами.

Комментарии закрыты.