Особливості управління навантажувачем на схилі
Навантажувачі дають змогу оперативно переміщати навіть важкі вантажі територією складу, бази чи магазину. Вони незамінні під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт, збору та комплектації замовлень. Навантажувачі — ефективна техніка, що полегшує роботу персоналу й оптимізує діяльність загалом.
Важливо, щоб оператор — був досвідченим і кваліфікованим фахівцем, здатним вирішувати навіть найскладніші завдання. В іншому випадку — не уникнути псування вантажу й навіть нещасних випадків.
Оператори зобов’язані проходити повноцінне навчання, щоби розуміти, як діяти в різноманітних ситуаціях. У тому числі нетипових і непередбачених, які рано чи пізно можуть виникнути.
Три важливі моменти
- Невіддільною частиною експлуатації навантажувачів є різноманітні заходи з нагляду за дотриманням техніки безпеки.
- Оператор машини мусить вміти управляти технікою на схилах, під час руху вгору і вниз.
- Варто досконально вивчити всі заходи безпеки, необхідні для експлуатації техніки на пандусах і похилих поверхнях.
Особливості експлуатації техніки на схилах
Відсутність навчання здатне спровокувати НС і нещасні випадки. Під загрозу ставиться не тільки здоров’я й життя оператора, а й навколишніх працівників. Крім того, неправильне оцінювання ситуації, необдумані дії стануть причиною пошкодження вантажів.
Як правильно працювати на схилах
- Повільний рух. Під час підйому та спуску не варто набирати високу швидкість.
- Вила дивляться вгору. Якщо потрібне переміщення вантажу на схилі, вила потрібно направити вгору. Це не тільки дає можливість уникнути втрати вантажу, а й гарантує додаткову стійкість техніки.
- Задній хід під час спуску. Якщо машина спускається з вантажем, робити це потрібно тільки заднім ходом.
- Опущені вила під час спуску без вантажу. Якщо машина спускається вниз, а в неї немає вантажу, то вила варто опустити.
- Заборона на повороти. Під час руху схилом не можна робити повороти в різні боки. Це спровокує втрату стійкості. Як результат, перекидання вантажу або техніки.
- Не стояти на схилі. На спуску не можна стояти. Якщо в цьому немає гострої потреби. Якщо є — не забувайте вмикати ручне гальмо.
- Паркування тільки на рівному майданчику. Після завершення всіх робіт агрегат не можна залишати на схилі. Паркування — тільки на рівній поверхні.
Дотримуючись простих і перевірених порад, ви зможете істотно підвищити рівень безпеки експлуатації навантажувача.