Особливості управління навантажувачем на схилі

Навантажувачі дають змогу оперативно переміщати навіть важкі вантажі територією складу, бази чи магазину. Вони незамінні під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт, збору та комплектації замовлень. Навантажувачі — ефективна техніка, що полегшує роботу персоналу й оптимізує діяльність загалом.

Важливо, щоб оператор — був досвідченим і кваліфікованим фахівцем, здатним вирішувати навіть найскладніші завдання. В іншому випадку — не уникнути псування вантажу й навіть нещасних випадків.

Оператори зобов’язані проходити повноцінне навчання, щоби розуміти, як діяти в різноманітних ситуаціях. У тому числі нетипових і непередбачених, які рано чи пізно можуть виникнути.

Три важливі моменти

  1. Невіддільною частиною експлуатації навантажувачів є різноманітні заходи з нагляду за дотриманням техніки безпеки.
  2. Оператор машини мусить вміти управляти технікою на схилах, під час руху вгору і вниз.
  3. Варто досконально вивчити всі заходи безпеки, необхідні для експлуатації техніки на пандусах і похилих поверхнях.

Особливості експлуатації техніки на схилах

Відсутність навчання здатне спровокувати НС і нещасні випадки. Під загрозу ставиться не тільки здоров’я й життя оператора, а й навколишніх працівників. Крім того, неправильне оцінювання ситуації, необдумані дії стануть причиною пошкодження вантажів.

Як правильно працювати на схилах

  1. Повільний рух. Під час підйому та спуску не варто набирати високу швидкість.
  2. Вила дивляться вгору. Якщо потрібне переміщення вантажу на схилі, вила потрібно направити вгору. Це не тільки дає можливість уникнути втрати вантажу, а й гарантує додаткову стійкість техніки.
  3. Задній хід під час спуску. Якщо машина спускається з вантажем, робити це потрібно тільки заднім ходом.
  4. Опущені вила під час спуску без вантажу. Якщо машина спускається вниз, а в неї немає вантажу, то вила варто опустити.
  5. Заборона на повороти. Під час руху схилом не можна робити повороти в різні боки. Це спровокує втрату стійкості. Як результат, перекидання вантажу або техніки.
  6. Не стояти на схилі. На спуску не можна стояти. Якщо в цьому немає гострої потреби. Якщо є — не забувайте вмикати ручне гальмо.
  7. Паркування тільки на рівному майданчику. Після завершення всіх робіт агрегат не можна залишати на схилі. Паркування — тільки на рівній поверхні.

Дотримуючись простих і перевірених порад, ви зможете істотно підвищити рівень безпеки експлуатації навантажувача.

Комментарии закрыты.