Особливості утилізації тягових акумуляторних батарей

Будь-яка акумуляторна батарея має обмежений термін служби. Тягові моделі не виняток. Термін експлуатації залежить від кількості циклів заряджання. Також причиною виходу з ладу можуть стати помилки операторів техніки.

Якщо виникли проблеми із роботою АКБ, спочатку проводиться її діагностика. Тільки так можна визначити — чи можливе відновлення працездатності чи ні. Якщо батарея вичерпала свій ресурс, її необхідно утилізувати.

Просто викинути акумулятор не можна. Основна причина — вони завдають шкоди екології. Його складники, електроліт, що містять важкі метали потрапляють у ґрунт, ґрунтові води та отруюють їх.

Який термін служби АКБ

Термін служби тягового акумулятора становить приблизно 6 років. Хоча за дотримання правил, він працюватиме й до 10 років. А ось за порушення вимог — АКБ може вийти з ладу вже через рік.

Від чого залежить термін служби акумулятора

  1. Від якості складових елементів та сировини. Тому потрібно довіряти продукції перевірених виробників та відомих брендів.
  2. Від умов експлуатації. Негативно на термін служби позначаються занадто низька або надзвичайно висока навколишня температура, забруднення, високий рівень вологості, неправильне заряджання.
  3. Від особливості обслуговування. Необхідно враховувати правила та вимоги, які вказує виробник у супутній документації.

Як здавати АКБ

Є компанії, які надають профільні послуги — професійно займаються утилізацією акумуляторів. Часто в пунктах прийому навіть виплачують гроші за них.

Також приймати батареї на утилізацію прийнято в деяких продавців АКБ. У разі здавання старого акумулятора вони надають знижку на нову модель.

Як відбувається переробка

Утилізація та переробка передбачає застосування спеціалізованого обладнання. Персонал мусить мати профільні знання та навички, пройти відповідне навчання.

Алгоритм утилізації передбачає такі кроки:

  • з акумулятора заздалегідь зливається електроліт;
  • рідина нейтралізується за допомогою спеціальних реагентів;
  • батарея розбирається та подрібнюється;
  • проводиться відокремлення пластику від свинцю;
  • пластик йде на гранулювання;
  • свинець вирушає на переплавлення;
  • отримана сировина вирушає на виробничі підприємства.

Найчастіше сировина застосовується для нових моделей акумуляторних батарей. Також свинець може використовуватися для виготовлення дробу, інших виробів.

Якщо ви помітили, що АКБ навантажувача неправильно функціонує, не поспішайте її викидати. Наші фахівці проведуть діагностику та, можливо, відновлять працездатність акумулятора. Додаткову інформацію можна отримати в консультантів.

Комментарии закрыты.