Що впливає на термін служби навантажувача: 5 чинників

Довговічність навантажувачів та іншої спеціальної техніки визначається таким показником, як мотогодини. У середньому, вантажна техніка призначена для експлуатації 40 годин у тиждень, а загальний ресурс коливається від 10 до 15 тисяч годин.

Однак є й інші показники, чинники, які безпосередньо впливають на термін служби машин.

1. Умови праці

Техніка, яка працює в замкнених приміщеннях, зберігається набагато краще й довше, ніж експлуатована на вулиці. Машини страждають від:

  • опадів;
  • перепаду температур;
  • пилу;
  • корозії;
  • тощо.

У вас є відкриті й закриті майданчики? Чергуйте техніку, що дасть змогу вирівняти термін служби.

Також техніка на рівній підлозі зберігається набагато краще, ніж коли працює на щебені, гравії або іншому подібному покритті.

2. Технічне обслуговування

Регулярна профілактика дає можливість виявити потенційне поламання, своєчасно усунути його. Проводиться змащування вузлів і окремих частин, що позитивно позначається на терміні служби. Якщо не виконувати ТО, ресурс знижується в середньому на 50 %.

3. Рівень навантаження

Не рекомендується навантажувати техніку понад встановлених виробником нормативів. Як і не можна постійно працювати на гранично допустимих навантаженнях. Усе це спровокує знос, часте поламання та простої техніки.

4. Тип двигуна

Електричні моделі працюють довше, ніж техніка з двигуном внутрішнього згоряння. Зумовлено це простотою конструкції електричного мотора.

Однак не варто забувати про акумуляторну батарею. У неї є свій ресурс — кількість циклів зарядки й розрядки. У середньому АКБ призначена для функціонування орієнтовно впродовж 4 років. На ресурс може негативно впливати регулярне падіння заряду нижче певного мінімального показника. Тому так важливо відстежувати рівень заряду і своєчасно заряджати батарею.

5. Низькі температури

Температури повітря нижче нуля провокують такі проблеми:

  • поява корозії;
  • швидкий розряд акумулятора;
  • підвищення в’язкості мастила тощо

Якщо техніка постійно працює на морозах, це знизить її ресурс, призведе до передчасного зносу й поламання.

Висновок

Щоби продовжити термін експлуатації вантажної техніки, треба виключити описані вище негативні прояви. Зробити це досить просто — цінуйте навантажувачі, доглядайте за ними й вони прослужать довго!

Якщо необхідний технічний огляд, обслуговування або ремонт, звертайтеся до компанії «Еталон»! Ми оперативно виїдемо до вас і розв’яжемо всі проблеми, що виникли.

Комментарии закрыты.