Способи зниження експлуатаційних витрат на вилковий навантажувач

Вилкова машина для навантаження та розвантаження підвищує ефективність складської роботи, але з нею пов’язано чимало витрат. Загальна сума витрат включає оплату за навантажувач (або кредитні виплати, розтягнуті в часі), а також планове техобслуговування, ремонтні роботи, простої. За весь період експлуатації витрати на обслуговування машини виявляться вищими за її номінальну ціну.

З огляду на досвід, близько сімдесяти відсотків експлуатаційних витрат пов’язані з оператором. Це витрати на виплату заробітної плати, навчання, простої у зв’язку з лікарняними, плинністю кадрів тощо. Наприклад, якщо водій не пройшов навчання, його робота не буде ефективною, а також підвищується ймовірність поломки машини.

Якщо як приклад узяти недорогий навантажувач і розглянути його експлуатацію, то отримаємо витрати на:

  • придбання машини;
  • оператора;
  • робочі операції;
  • технічне та експлуатаційне обслуговування;
  • простої обладнання;
  • пошкодження та поломки.

Водночас витрати на водія становитимуть 75 % від загальної суми, а на кожен із решти пунктів — лише 5 %.

Якщо розглянути витрати на експлуатацію дорожчого навантажувача, загальна картина майже не зміниться: витрати на водія становитимуть 65 %, на покупку машини — 15 %, на решту по 5 %.

Зарплатні та накладні витрати вважаються «жорсткими», на них не можна особливо заощадити. Але є і «м’які» витрати, які можна зменшити. Наприклад, можна запобігти відсутності оператора або низькій продуктивності через швидку втому.

Робота з навантажувачем вимагає застосування багатьох сил, тому оператори потребують своєчасного відпочинку. Негативний вплив втоми, стресу та травм можна знизити, якщо створити на робочому місці безпечні, ергономічні умови.

Важливе значення має навчання водіїв та підвищення кваліфікації. Це вкладення, які швидко окупляться, оскільки запобігають поломкам та аварійним ситуаціям, допоможуть підвищити продуктивність праці. Крім того, ви заощадите на ремонті навантажувачів, а регулярне обслуговування забезпечать вам професіонали компанії «Еталон» — швидко та недорого.

Комментарии закрыты.