У чому різниця електричних вилкових візків та ручних штабелерів

Вимоги різних підприємств до штабелерів та вилкових візків для вантажів можуть значно відрізнятися. Для одних важлива швидкість роботи, можливість маневрувати та підіймати важкі вантажі, для інших — простота та тривалість експлуатації, надійність, фінансова економія. Вибирати візок і штабелер можна з безлічі варіантів, найголовніше визначитися з критеріями вибору.

Особливості вибору

Оскільки потреби підприємств та умови на вантажних майданчиках можуть бути різними, порівняти електричний та ручний візки непросто. Перш ніж вибирати, варто відповісти собі на три основні питання:

Яка площа вашого складу чи вантажного комплексу? Для великих територій потрібне самохідне обладнання, оскільки переміщувати ручний візок із вантажем досить важко, якщо, наприклад, відстань становить близько двадцяти метрів. А ось для невеликих складів ручний варіант буде оптимальним, адже для маневрів електричної техніки може просто не вистачити вільного місця (або електровізок не зможе розвинути повноцінну швидкість).

На яку висоту необхідно підіймати вантажі? Електричні штабелери можуть підіймати піддони майже вдвічі вище, ніж ручні. Через меншу стійкість останнім доступна лише триметрова висота.

Вам важлива економія зараз або в майбутньому? Самохідні візки та штабелери, які працюють на електриці, набагато дорожчі за ручну техніку. Витрати з їхньої придбання окупляться не відразу, лише через кілька років. Крім того, варто врахувати витрати на технічне обслуговування, ремонтні роботи, навчання персоналу.

Переваги та недоліки ручної техніки

Ручні вилкові візки — це доступна техніка, яка використовується для вантажних та розвантажувальних робіт в обмеженому просторі. Вона підходить для переміщення вантажів на невеликі відстані (рекомендовано не далі ніж 25 метрів).

Вантажопідйомність ручної техніки становить від однієї до двох із половиною тонн. Щоби привести в дію механізм, необхідно качати педаль або спеціальну ручку. Водночас на швидкість підйому впливає вправність та фізичні можливості оператора.

Гідравлічний штабелер ручного типу має ще й щоглу для підйому палет на висоту до трьох метрів.

Серед переваг ручної гідравлічної техніки:

 • доступна ціна. Ручні візки та штабелери не завдадуть збитків бюджету, тому багато підприємств використовують їх як додаткову або резервну техніку;
 • просте обслуговування та ремонт. Ремонт ручного візка займає набагато менше часу, ніж ремонт електричного, що виключає тривалі простої;
 • низькі витрати на експлуатацію. Ручні штабелери та візки не вимагають ані палива, ані електрики, а техобслуговування такої техніки проводиться рідше.

До недоліків відносять:

 • велике навантаження на оператора, що призводить до швидкої втоми та провокування травми на виробництві;
 • порівняно низьку продуктивність: за допомогою ручного візка перевезення та підйом вантажів здійснюються в півтора-два рази повільніше;
 • обмежена вантажопідйомність, яка залежить від фізичних сил оператора.

Переваги та недоліки електричної техніки

Вилкові електричні візки та штабелери мають на увазі повну автоматизацію. Щоби підняти, опустити або перевезти вантаж, оператор натискає певні кнопки на пульті керування. Деякі моделі передбачають спеціальне місце для роботи оператора сидячи або стоячи.

Вантажопідйомність електричної техніки така сама, як і ручної — від однієї до двох із половиною тонн. Проте електровізки перевозять вантажі з номінальною швидкістю, яка не залежить від фізичної сили оператора. Різні моделі можуть розвивати швидкість від чотирьох до десяти кілометрів на годину. Вили електроштабелерів підіймаються до шести метрів.

До переваг електричних візків і штабелерів належать:

 • максимальне зниження навантаження на оператора. Завдяки автоматизації праці втома настає не так швидко, забезпечуються більш безпечні умови праці;
 • підвищення продуктивності як мінімум удвічі, якщо порівнювати з ручною технікою;
 • швидкість і вантажопідйомність електричного обладнання не залежить від фізичних сил оператора, тому є гарантованими.

Серед недоліків:

 • електричний візок або штабелер обійдеться вам у п’ять-десять разів дорожче за ручну модель. І хоч із часом витрати окупить висока продуктивність, вкластися все ж доведеться;
 • витрати на експлуатацію. Електротехніку потрібно регулярно заряджати та обслуговувати акумулятори. У разі поломки електричних компонентів ремонт обійдеться дорожче;
 • витрати на навчання операторів. Щоб ефективно та безпечно використовувати самохідні електровізки та штабелери, потрібно пройти навчання.

Сподіваємось, що цей розбір допоміг вам визначитись із вибором. Ручна або електрична — будь-яка техніка потребує регулярного обслуговування та ремонту. Наша компанія «Еталон» надасть вам і те, й інше на найвищому рівні.

Комментарии закрыты.