Вантажопідйомність вилкового навантажувача: як збільшити

Як правило, бізнес не стоїть на місці. Керівництво компаній робить усе можливе для отримання підвищеного прибутку. Однак варто пам’ятати, що пропорційно зростанню підприємств зростає необхідність у доповненні або вдосконаленні потужностей. Через це всі вільні фінанси йдуть у розвиток підприємства. Що ж робити, якщо бюджету на купівлю нової складської техніки не залишилося?

Вантажопідйомність техніки: чому її краще не перевищувати?

Це важлива характеристика, яка вказується в документах на техніку. Вантажопідйомність (ВП) говорить про те, з якою масою може працювати навантажувач. Виробники вказують у специфікаціях такі параметри:

  • номінальну вантажопідйомність (скільки навантажувач зможе перевезти без ризику поломки);
  • залишкову вантажопідйомність (яку вагу можна підіймати на максимальну висоту без ймовірності перевернення).

Перевантаження техніки може призвести до поломки різних механізмів. Крім того, аварійна ситуація становить небезпеку для життя та здоров’я працівників.

З якою метою збільшують показник вантажопідйомності

Від цього параметра залежить стійкість техніки. Наприклад, якщо спробувати перевезти вантаж масою 1700 кг технікою, яка призначена для 1500 кг, спостерігатиметься зміщення центру тяжіння в бік вантажу. Унаслідок цього виникають проблеми з підйомним механізмом, втрачається керованість, під час поворотів навантажувачі можуть впасти на бік.

Найчастіше необхідністю зробити техніку витривалішою є економія. Оскільки не всі можуть дозволити собі покупку нової техніки, багато хто намагається збільшити ВП небезпечними способами. Бажання роботодавця заощадити та безвідповідальність операторів призводять до таких наслідків:

  • заподіяння шкоди здоров’ю працівників;
  • поломка систем навантажувачів;
  • псування товару.

У деяких випадках збільшення вантажопідйомності потрібне через монтаж навісного обладнання. Тут справді не обійтися без придбання нової техніки. Ризики під час постійної роботи з вагою, яка перевищує допустиму ВП, надто великі.

Поширені способи збільшення вантажопідйомності

Перший спосіб — заміна противаги. Цей варіант підходить у випадках, коли навантажувачі мають ідентичні системи, але незначно відрізняються за ВП. Насправді цей спосіб збільшення можливостей техніки використовується вкрай рідко, оскільки складно знайти в продажу уживану противагу окремо від навантажувача.

Другий спосіб — установка на противагу додаткових елементів. Щоби використання металевих пластин не позначилося на безпеці, їхня сумарна вага не має перевищувати 1000 кг. Це найпростіший і найдешевший спосіб збільшення ВП. Будь-які питання щодо складської техніки можна поставити фахівцям компанії «Еталон».

Комментарии закрыты.