Як підвищити рівень безпеки експлуатації навантажувача взимку

Взимку погода нестабільна. Періоди сльоти можуть змінюватися сильними морозами. Це провокує додаткове навантаження на персонал, більший знос техніки.

Щоби навантажувачі, що працюють просто неба, зберігали свою працездатність, а їхня експлуатація була безпечною, треба дотримуватися певних правил. Відразу зазначимо, що для роботи на відкритих майданчиках найкраще підходять дизельні моделі вантажної техніки.

Оптимальна видимість

З настанням осені темніє дедалі раніше. Також негативно впливає характерний для осені туман або дрібний дощ. Щоб убезпечити персонал, техніку та вантаж, необхідно:

  • забезпечити хорошу освітленість майданчика;
  • у місцях штабелювання вантажу встановити додаткові лампи;
  • забезпечити яскраве освітлення в місцях, де ходить персонал;
  • надати персоналу верхній одяг зі світловідбиваючими елементами.

Утеплення кабіни

Низька температура, вологість, вогкість негативно позначається на стані здоров’я, уважності оператора. Щоби він завжди був у гарній формі, треба забезпечити повноцінне утеплення кабіни. Також водієві необхідно надати комплект зимового одягу.

Захист від зледеніння

Під час зниження температури до позначки +2 градуси на дорожньому покритті може з’являтися крига. Тому важливо підготувати піщано-сольову суміш і своєчасно посипати всі маршрути, якими рухається техніка.

Після випадання снігу його потрібно відразу ж прибирати, розчищаючи простір для пересування навантажувача.

Правильна підготовка та ТО навантажувача

Перед зимовим сезоном необхідно обов’язково провести технічне обслуговування навантажувача. Якщо в штаті компанії немає потрібних спеціалістів високої кваліфікації, рекомендуємо запросити їх.

Обов’язковою є заміна шин. Потрібно встановити моделі, що підходять для експлуатації в зимовий період, забезпечують якісне та міцне зчеплення з покриттям, навіть якщо на ньому з’явився лід.

Проводиться заміна робочих рідин на зимові марки. Треба залити:

  • антифриз;
  • мастило для двигуна;
  • мастило для трансмісії;
  • гальмівну рідину.

Якщо залишити літні варіанти, не можна буде гарантувати безпеку експлуатації навантажувача.

Керуючись перерахованими правилами, ви зможете якісно підготувати навантажувачі для роботи в холодну пору року.

Комментарии закрыты.