Як правильно вибрати навантажувач? Основні параметри

Складський навантажувач дає змогу істотно оптимізувати роботу. Він допомагає оперативно розвантажувати продукцію, завантажувати її на фури або просто переміщати територією.

На сучасному ринку представлено безліч моделей. Як зорієнтуватися в такому розмаїтті? Перед покупкою важливо враховувати певні особливості складу й території:

  • де доведеться використовувати техніку — всередині будівлі або зовні;
  • чи буде машина працювати за специфічних погодних умов;
  • наскільки широкий простір між стелажами;
  • чи є підйоми та спуски;
  • яка максимальна вага вантажів;
  • передбачається робота з нестандартними габаритами;
  • яка найвища точка стелажів.

Відповідь на ці питання допоможе вам зрозуміти, на які саме агрегати орієнтуватися. Але також є 3 важливі параметри навантажувачів, які обов’язково потрібно враховувати насамперед.

1. Тип двигуна

Машини на бензині або дизпаливі характеризуються високою потужністю й довговічністю. Вони порівняно недорогі, універсальні. Однак застосовувати їх можна тільки на вулиці. Причина цього криється у вихлопних газах.

Техніка на потужних акумуляторах підходить для замкнених складів, магазинів. Вона екологічна, тихо працює. Однак вкрай важливо постійно відстежувати рівень заряду акумулятора і проводити ТО.

Віддали перевагу електричної моделі? Не забувайте уточнити потужність акумуляторної батареї. Стандартні АКБ не призначені для перевезення нестандартних вантажів і навіть звичайного підйому на велику висоту. Не здатні вони працювати й у холодильних камерах.

2. Вантажність

Основний чинник, який надає безпосередній вплив на вартість навантажувача. Не варто думати, що якщо максимальна вага вантажу на вашому складі становить 3000 кілограмів, то досить буде техніки з вантажністю в 3 тонни.

Не забувайте про такий показник, як центр ваги. Наприклад, якщо передбачається навантаження товарів на стандартній палеті, то відстань від центру ваги до каретки складає від 50 до 60 сантиметрів. Якщо на машину навантажити нестандартний вантаж, то центр ваги зміститься, й агрегат просто впаде. Навіть якщо вага товару не перевищує максимальну вантажність.

3. Щогла

Саме від неї залежить, на яку висоту машина зможе підіймати вантаж. Стандартні моделі призначені для 3 метрів. Якщо висота стелажів у складі не перевищує цієї цифри, то вдасться купити порівняно недорогу техніку.

Передбачається робота всередині вагонів? Тоді купуйте відповідне спеціалізоване обладнання. Його особливість — вільний хід каретки вздовж усієї довжини щогли.

Для підйому вантажів на висоту в шість метрів доведеться витратитися на триплексну модель щогли.

Комментарии закрыты.