Як вибрати тягову батарею для вилкового навантажувача

Тягові батареї забезпечують нормальну та ефективну працездатність складської техніки. Вони відрізняються за безліччю параметрів. Під час вибору АКБ треба їх обов’язково враховувати — так ви зможете підібрати модель, яка оптимально підходить під ваші потреби. Зокрема, треба звернути увагу на технологію виготовлення.

Пам’ятайте, що правильне обслуговування — гарантія довговічності. Якщо не порушувати встановлені правила, ремонт акумуляторів буде потрібний значно рідше.

Різновиди батарей

На профільному ринку обладнання та деталей для вилкових навантажувачів представлена безліч різновидів АКБ. Найбільш поширеними є моделі з використанням:

  • іонів літію;
  • нікель-кадмію;
  • та свинцевої кислоти.

Для машин, що залучені на складах, оптимальним варіантом є пристрої свинцево-кислотного типу.

Кількість циклів заряду

АКБ, що виготовляються за різними технологіями, відрізняються кількістю циклів заряду:

  • кислотно-свинцеві орієнтовані на 1500 циклів;
  • нікель-кадмієві — не менш ніж 8000 циклів;
  • літій-іонні — понад 10 000 циклів.

Однак ці цифри є актуальними за умови дотримання всіх правил експлуатації та обслуговування.

Не варто нехтувати й таким показником, як ступінь розкладання — у нікель-кадмієвих він становить 2 %, а от у кислотно-свинцевих — понад 30 %.

Ціна АКБ

Перелічені вище чинники безпосередньо впливають на кінцеву вартість обладнання. Зокрема, свинцево-кислотні як мінімум у 7 разів дешевші за літієво-іонні.

Однак висока вартість не відлякує, оскільки вона окупається зрештою великою кількістю циклів заряду і, відповідно, довговічністю акумулятора. Крім того, такі моделі не вимагають заправки та спеціального обслуговування. Їх заведено вважати екологічними, оскільки вони не виділяють небезпечних газів.

Варто додати, що нікель-кадмієві мають аналогічні переваги, але вартість їхня нижча, ніж у літієво-іонних моделей.

Підбиваючи підсумки

Під час вибору тягової батареї для вилкового навантажувача треба враховувати всі наведені вище параметри та характеристики.

Перед покупкою переконайтеся, що наявний у вас зарядний пристрій буде сумісний із новою батареєю.

Якщо самі не можете зорієнтуватися в різноманітності продукції, краще заздалегідь отримати детальну консультацію у фахівців.

Комментарии закрыты.