Як вибрати вживаний вилковий навантажувач

Власники складів часто ставлять питання — чи варто купувати новий навантажувач або можна обійтися вживаною технікою. У цій статті ми детально розглянемо цю тему.

Варто визнати, що далеко не завжди є потреба в новій складській спецтехніці. Якщо не передбачається постійне щоденне завантаження, а маса переміщуваної продукції невелика, то цілком можна обійтися і вживаною технікою. Як її підібрати, на що звертати увагу — читайте нижче.

1. Термін експлуатації

Це далеко не найкритичніший чинник, але його враховують насамперед. На табличці вказується дата випуску машини. Ця табличка розташовується на щоглі або на кузові. У деяких випадках виробники вказують рік випуску в серійному номері.

Рекомендується купувати вживану техніку, вік якої не перевищує 5–6 років. Зумовлено це тим, що середній термін експлуатації машин рідко перевищує 10 років. Хоча у разі дбайливого догляду й регулярного кваліфікованого технічного обслуговування машини здатні служити 15 і більше років.

2. Мотогодинник

Однак дата випуску не дає повного уявлення, наскільки зношені механізми. Адже, скажімо, за 6 років роботи машина могла бути залученою всього кілька разів.

Тому так важливо вивчити такий показник, як мотогодини — він демонструє інтенсивність експлуатації.

Наприклад, якщо техніка була залучена всю зміну п’ять разів на тиждень, то за рік це виходить понад 2000 мотогодин. Водночас потрібно враховувати, що середній ресурс високоякісного японського навантажувача становить приблизно 18–20 тис. мотогодин.

Тому, якщо ви обираєте між двома екземплярами, яким виповнилося п’ять років, віддавайте перевагу техніці з меншою кількістю мотогодин.

3. Історія експлуатації

Пам’ятайте і про те, що техніка, яка використовується в чистих зачинених складах, збережеться набагато краще машини, експлуатованої на вулиці в будь-яку погоду і в бруді. Тому потрібно вивчати умови роботи:

  • рівень забруднення повітря в приміщенні або на вулиці;
  • температуру, вологість довкілля;
  • вплив різних агресивних сполук — наприклад, солоної води або хімікатів.

Якщо інші показники однакові, обирайте спецтехніку, яка працювала в комфортніших умовах.

4. Технічний стан

Для його визначення вам буде потрібна допомога досвідченого майстра — наприклад, ви можете скористатися послугами фахівців компанії СК «Еталон». Під час вивчення технічного стану потрібно враховувати:

  • плавність руху щогли з вантажем і без нього;
  • рівномірність зносу шин;
  • рівень викиду вихлопних газів;
  • наявність/відсутність сторонніх шумів під час роботи;
  • витоку олії та інших технічних рідин.

Керуючись нашими порадами, ви зможете придбати гарний вживаний навантажувач, здатний прослужити ще довгі роки.

Комментарии закрыты.