Який навантажувач обрати: дизельний або з літій-іонною батареєю

Дизельні вилкові навантажувачі здавна використовуються на складах і промислових підприємствах. Порівняно нещодавно їхніми конкурентами стали електричні моделі, що працюють від Li-ion батарей. Однак вони ще не настільки поширені, а багато власників складських приміщень навіть не чули про таку техніку.

У цій статті ми проведемо короткий порівняльний аналіз техніки двох типів.

1. Екологічність і безпека для оточення

Дизельна техніка виділяє токсичні гази. Вони отруюють атмосферу, несуть загрозу людям. Такі машини не призначені для роботи в зачинених приміщеннях.

Електричні моделі ідеально підходять для використання в будівлях різного типу. Вони можуть працювати в:

  • супермаркетах;
  • торгових центрах;
  • харчосмакових фабриках тощо.

У разі правильного обслуговування батареї будуть слугувати довго. Іноді потрібен ремонт акумуляторів — довіряйте його досвідченим майстрам компанії СК «Еталон».

2. Витрати на експлуатацію

Електрична техніка дорожча. Дизельні моделі з аналогічною вантажністю обійдуться підприємству значно дешевше. Зумовлено це високою вартістю потужної батареї та відповідної їй зарядної станції.

Але варто розуміти, що подібні вкладення в підсумку окупляться через кілька років. Тому що регулярна підзарядка батареї обходиться значно дешевше, ніж щоденна заправка дизельним паливом.

Крім того, технічне обслуговування техніки з літієвим акумулятором також дешевше.

3. Знос деталей

Електронавантажувачі у своїй конструкції мають значно менше рухомих деталей і деталей, що труться. А ось дизельна техніка потребує ремонту двигуна внутрішнього згоряння або коробки перемикання передач.

4. Продуктивність і особливість експлуатації

Вважається, що моделі з АКБ не здатні працювати впродовж тривалого часу — їм потрібна регулярна підзарядка. Це помилкова думка — у разі правильної організації робочого процесу техніка здатна безперебійно функціонувати цілодобово. Наприклад, зарядку АКБ можна проводити в обідню перерву.

Крім того, електронавантажувачі компактніше. Тому вони ідеально підходять для роботи у вузьких просторах між стелажами.

5. Перспективи

У найближчому майбутньому більшість машин і техніки будуть працювати на сучасних, потужних і ємних акумуляторах. Техніка на різних різновидах палива поступово відживе своє.

Підбиваючи підсумок

Як бачимо, електричні моделі перевершують дизельні за всіма основними параметрами. Вибір же конкретної машини треба робити, порівнюючи технічні та експлуатаційні характеристики техніки з приблизно однаковими показниками.

Комментарии закрыты.