Який навантажувач вибрати

Вибираючи навантажувач, необхідно враховувати кілька чинників. Тільки так вдасться підібрати оптимальну модель, відповідну вашим вимогам. Зокрема, важливі — передбачуване навантаження, умови експлуатації, розмір складу і відстань між стелажами.

У цій статті розглядаються основні характеристики техніки. Ознайомившись із ними, ви зрозумієте, яка з машин підходить вам більше, ніж інші.

Тип двигуна

Навантажувачі обладнуються різними двигунами:

 • бензиновими;
 • дизельними;
 • газовими;
 • бензин-газ;
 • електричними.

Кожен із них має свої особливості й переваги. Наприклад, електричні моделі — оптимальний вибір для роботи всередині приміщень. Дизельні машини — характеризуються підвищеною потужністю, підходять для роботи на відкритих складах, під час морозів.

Вантажність

Вантажність буває двох типів:

 • номінальна — вантаж якої маси здатний підняти навантажувач;
 • залишкова — яку масу машина здатна підняти на конкретну висоту без втрати стійкості.

Звичайно, чим вище вантажність, тим дорожче техніка. Щоби не переплачувати, враховуйте особливості складу, вантажів, з якими доводиться працювати. Якщо в найближчій перспективі планується розширення, краще відразу купити більш потужну модель.

Висота підйому й маневровість

Стандартний показник висоти підйому вантажу — 3 метри. Цього вистачає для звичайних робіт із навантаження й розвантаження, розміщення на території складу, стелажах. Для підйому використовуються двосекційні щогли.

Однак пам’ятайте, що для ефективності та зручності роботи максимальна висота підйому щогли має бути мінімум на 20 сантиметрів вище передбачуваної висоти стелажа.

Щодо маневровості — якщо проходи вузькі, треба віддавати перевагу моделям із високою маневровістю. І в такому випадку — за обмежених умов — маневровість важливіший параметр під час вибору, ніж вантажність!

Інші важливі моменти

 1. Наявність каретки бокового зміщення. Спрощує розміщення вантажів на полицях. Гарний варіант у разі вузьких проходів. Підвищує маневровість.
 2. Висота підйому вил. Важливий момент, якщо роботи ведуться у вагонах або інших місцях з обмеженням висоти.
 3. Каталізатор вихлопу. Потрібно для моделей із двигуном внутрішнього згоряння. Істотно підвищує безпеку роботи в замкнених приміщеннях, знижуючи рівень викиду газів.
 4. Тип шин. Суцільнолиті забезпечать маневровість і підвищену стійкість моделі. Супереластик — дає змогу стійко переносити негативний вплив агресивних середовищ, стійкий до порізів та проколів.
 5. Комфорт кабіни. Важливий параметр для оператора. Чим зручніше кабіна, тим менше втомлюється водій і його продуктивність праці не знижується. Для зовнішніх робіт кабіна має обов’язково бути зачиненою й мати опцію обігріву, що вкрай важливо взимку.

Комментарии закрыты.