Захист складу: правила експлуатації стелажів. Основна інформація

Правильно сконструйовані складські стелажі можуть витримувати високе навантаження. Вага, яку вони можуть утримувати, залежить від типу будівельних матеріалів. Однак згодом навіть ідеальні конструкції зношуються. Також можуть бути механічні пошкодження.

Які проблеми виникають під час експлуатації

  1. Не дотримання норм навантаження конкретної комірки — балки можуть прогнутися.
  2. Зламані елементи кріплення, що виконують фіксацію балок, або їхній брак.
  3. Не відповідність палети з вантажем розмірам комірки.
  4. Порушення цілісності чи правильної геометрії стійки навантажувачами, штабелерами.
  5. Порушення цілісності підп’ятника опор колесами вантажної техніки.

Усе це призводить до порушення цілісності стелажів. Як наслідок — падіння вантажів, що несе в собі небезпеку для персоналу.

Перевірка стелажів

Щоб унеможливити пошкодження стелажів, своєчасно виявити можливі проблеми, необхідно регулярно проводити обстеження конструкцій:

  • на відповідність встановленим нормам та правилам;
  • на відповідність вантажопідйомності;
  • на правильність зведення та відповідність кресленням;
  • на брак пошкодження балок та інших конструкційних елементів.

У разі виявлення ушкоджень треба обов’язково здійснити заміну зламаних частин. Для цього спочатку з балок забираються всі вантажі. У разі пошкодження стійки необхідно розвантажити всю секцію.

Чому така важлива перевірка стелажів

Якщо не виконувати перевірку стелажів, це може призвести до падіння всієї конструкції з вантажем, що спровокує пошкодження продукції та спричинить економічні збитки складу. Найважливіше — такі аварії можуть призвести до жертв серед персоналу.

Своєчасний огляд, технічне обслуговування стелажів, а також дотримання правил та норм експлуатації дасть змогу продовжити термін служби конструкцій до 10 років.

Не забувайте про вантажну техніку

Також важливо регулярно проводити технічне обслуговування вилкових навантажувачів та іншої складської техніки. Це дозволить своєчасно виявити несправності чи знос деталей та безболісно для робочого процесу замінити їх.

Компанія «Еталон» надає профільні послуги. Ми працюємо зі складською вантажною технікою різного типу. У нашій команді досвідчені та кваліфіковані фахівці, які знають нюанси функціонування навантажувачів різних моделей. Для отримання додаткової інформації — зв’яжіться із нашими консультантами.

Комментарии закрыты.